Home      Žltá veža - 2385 m
Výber steny / Face selection:    NW  
Popis:

Žltá veža - sa nachádza medzi Drobnou vežou a Prostredným hrotom. Od Drobnej veže ju oddeľuje Žltá lávka a od Prostredného hrotu Sedlo za Prostredným, z ktorého spadá do Veľkej Studenej doliny markantná roklina, oddeľujúc tak výrazne Žltú vežu od Prostredného hrotu. Z horolezeckého hľadiska je zaujíma hlavne stena zo západnou až severozápadnou orientáciou. Približne v spádnici vrcholu strmia nad roklinou tri veľké, kolmé skalné platne, viditeľné už aj od Zbojníckej chaty.Dve sú Bronzovej farby, prostredná je zelená.
Prístup: z Hrebienka po modrej značke až ku Streleckému potoku. Okolo neho nahor po neznačkovanom chodníku, nepokračujeme do žľabu spadajúceho zo Sedla pod Prostredným, ale pod strmou stienkou odbočíme doľava a vyššie v trávnatom svahu smerujeme až ku žľabu spadajúceho zo Žltej lávky. Chodníkom pod samotnú stenu – cca 2-3 hod. Do webového sprievodcu poskytol informácie a foto Jozef Gurník. (doplnenie tatry.nfo.sk)

Zostup:

Z vrcholu Žltej veže hrebeňom smerom do Sedla za Prostredným (I) a odtiaľ nepríjemným trávnatým žľabom nadol, (prahy obchádzame v pravej strane) do Veľkej Studenej doliny, (v zime lavinózne !) – 2 hod.