Home      Kozia kôpka - 2100 m
Výber steny / Face selection:    SW  
Popis:

Kozia Kôpka je veža v hrebeni krátkeho JV výbežku Jahňacieho štítu. V tomto výbežku dominuje hlavne Kozí štít. Tento hrebeň oddeľuje Červenú dolinu od Doliny Bielych plies. Od Kozieho štítu je Kozia Kôpka oddelená Východnou Kozou štrbinou a od Žltých Kôpok smerom k Jahňaciemu štítu Západnou Kozou štrbinou. Do oboch štrbín smerujú z JZ suťové kuloáre, cez ktoré je hrebeň dostupný chodeckým terénom. Veža je rozdelená nápadným žlabom v strede steny. Smerom k Juhu v pravej časti dominuje výrazný J pilier, ktorým vedie najznámejšia Puškášová cesta. Tento pilier má z JZ strany strmý výšvih, kde nedávno pribudli nové cesty strednej obťažnosti.
Prístup pod J - JZ stenu: Podobne ako ku Žeruchovým vežiam či Koziemu štítu. Od Chaty pri Zelenom plese strmo turistickým chodníkom po žltej značke smerujúcej na Jahňací štít vystúpame na morénu, nad ktorou je Červená dolina. V doline odbočíme doprava pod masív Kozieho štítu a pod stenu (30-50 min.)
Prístup pod S steny:Červene značenou turistickou značkou smerom na Kopské sedlo, pri Veľkom Bielom plese odbočíme doľava a vystúpame do ľavej časti doliny ktorú tvoria tri terasy pod masív Kozieho štítu.(1,5 hod.)

Zostup:

Zostup je jednoduchý - ľahkým hrebeňom smerom do Východnej Kozej štrbiny. Dole roklinou, neskôr suťovým kuželom do Červenej doliny. Chodecký terén (25 -30 min).