| Ostrva Galéria |
19. 6. 2026 20:18 |
★★★ |
V prvej dĺžke sa dá pekne preskúšať metodika dvojičíek. Druhá dĺžka naozaj skvostná, pekné madlovité prečahy. V tretej s... a nebáť prekloniť cez hranu vľavo a ísť priamo ako nity, lebo vtedy to ma grády. Jeden veľký balvan však môže pôsobiť ako povolený, no bol solídny a nie je nutné naňho stúpať. Obtiažnosť L1 7, L2 8-, L3 7+.zobraziť viac |
Zobraziť cestu
|
| Solisko Mlynické-Štrbské |
19. 6. 2026 05:50 |
★★★ |
Čistý skvost táto cesta! Šiel by som do nej v čo najviac suchom počasí a nenechal sa odradiť prvou dĺžkou, ktorá môže na... prvý pohľad pôsobiť trochu rozbito. Tie zvyšné tri sú neskutočné skvosty a horný kút je miesto kde sa z chlapcov stávajú muži.zobraziť viac |
Zobraziť cestu
|
| Kôpky |
17. 6. 2026 11:30 |
★★★ |
Piękna droga w pięknej skale! Polecam! |
Zobraziť cestu
|
| Volia veža |
17. 6. 2026 05:31 |
★★★ |
Pekné stupňujúce sa lezenie, v podstate všade dobré chyty aj stupy a odistené to je luxusne. Jedna sada BD C4 na doplnen... ie je až až (primárne L1 a L2). Na treťom štande sme našli len jeden nit, takže treba doplniť z vlastného (najmä čoky). Posledná kľúčová dĺžka nás preverila silovo aj technicky delikátnymi nohami. Na záver sme štandovali na zlaňáku so sľučkami hore nad prechodom z "vežičky". Choďte si to dať!zobraziť viac |
Zobraziť cestu
|
| Bradavica |
8. 6. 2026 19:13 |
★★★ |
ZREJME 1.OPAKOVANIE 3.12.1001 J.SÝKOROVÁ - P.JACKOVIĆ |
Zobraziť cestu
|
| Vesterov štít |
8. 6. 2026 19:04 |
★★★ |
cestu som zopakoval v lete 14.10.1995 sólo OS V+ |
Zobraziť cestu
|
| Vesterov štít |
8. 6. 2026 19:00 |
★★★ |
Cestu sme opakovali 7.3.1986 v zloženi P.Jackovič - J.Rečka - M.Pšenek zrejme 1.opakovanie spodnu časť Fleiberk -Vozári... kzobraziť viac |
Zobraziť cestu
|
| Lomnický štít |
4. 6. 2026 07:38 |
★★★ |
V 6. dĺžke sa lezie cez brucho s rozlámanou skalou. Išlo asi o 5 metrovú bariéru. Prvý pokus Gipsy skúsil v pravej časti... , kde to nepustilo. Pokus pár metrov vľavo bol veľmi ťažký s iluzórnou predstavou istenia. Použil krátku tenkú skobu, ktorá v podstate nedržala. Poľská dvojica to preliezala v zime s čakanmi kedy skala v tom mieste nie je drolivá. Ak by to niekto liezol v lete, veľmi by ma zaujímal komentár k tomu miestu a aj nejaké foto. Gipsy tam statočne maturoval dosť dlho. Všetko ostatné je krásne lezenie v pevnej skale a s dobrým istením.zobraziť viac |
Zobraziť cestu
|
| Ostrva Galéria |
4. 6. 2026 07:09 |
★★★ |
Pekné lezenie po madlách, skôr takých mäkkých 8-. |
Zobraziť cestu
|
| Lomnická veža Veľká - PP |
3. 6. 2026 08:07 |
★★★ |
Druhá dĺžka je naprv platňou a potom špárou úplne skvostná. V tretej sme omylom odbočili doľava pri kúte, no dĺžka ide n... apravo. Leziteľné a odistiteľné to však bolo pekne. Horné 3-dĺžkové pokračovanie takisto pekne vyrovnané a odistené lepšie ako v Paklenici. Pri zlaňovaní z prvého štandu, teda posledný zlaňák, treba dávať kvôli orientácii pozor, aby sa laná do seba nezamotali, potom sa tažko/vôbec nebudú dať stiahnuť.
Pozn.: V druhej dĺžke sme našli a vyšprtali friend. Majiteľ sa môže ozvať a po upresnení typu a a miesta kde bol mu ho rád vrátim. Napíš na tomas.kolesar@icloud.comzobraziť viac |
Zobraziť cestu
|